Пенсії, тарифи та субсидії: що змінилося з 1 березня

 

Березень може потішити багатьох українських пенсіонерів і людей, які мріють про власне житло. Із 1 березня провели індексацію пенсій для більшості пенсіонерів і запланований запуск урядової програми «Доступна іпотека під 7%».

Протягом березня істотних змін «комунальних» тарифів в Україні не очікується, оскільки уряд «заморозив» ціни до кінця опалювального сезону. Однак заплановане підвищення цін на залізничні квитки, повідомляє glavcom.ua.

Індексація пенсій

Із 1 березня провели індексацію пенсій для більшості пенсіонерів. Коефіцієнт індексації, відповідно до постанови Кабміну, становить 11%, що, за розрахунками уряду, відповідає 50% показника інфляції і 50% зростання середньої зарплати за минулий рік. Ціни зросли на 5%, зарплата — на 17%, відповідно до формули індексації, (5 + 17): 2 = 11%. Нагадаємо, саме таким коефіцієнт індексації був і в 2020 році — 11%.

За розрахунками уряду, цьогоріч внаслідок індексації пенсії зростуть приблизно у 8 мільйонів українців. Надбавка загалом становитиме 308 гривень, а мінімальна сума підвищення пенсій — 100 гривень. Якщо ж внаслідок індексації підвищення ви-явиться меншим за 100 гривень, решту суми нарахують у вигляді доплати до пенсії. Крім того, з 1 березня до 2 200 гривень збільшується мінімальна пенсія для тих, у кого страховий стаж становить 30 років (жінки) і 35 років (чоловіки).

Ціни на природний газ

Оскільки Кабмін ще в січні вирішив обмежити ціни на природний газ для населення, істотної зміни тарифів не очікується. Протягом лютого—березня ціна встановлена на рівні 6,99 гривні за кубометр. При цьому деякі постачальники природного газу встановили більш низький тариф. Зокрема «Нафтогаз» продає газ населенню за ціною 6,86 гривні за кубометр у січні—березні. Процедура зміни постачальника природного газу максимально спрощена, і сотні тисяч побутових споживачів це вже зробили.

Тарифи на тепло

До кінця опалювального сезону тарифи для населення на централізоване постачання теплової енергії та гарячої води не змінюватимуться. Для цього 9 лютого після переговорів між «Нафтогазом», органами державної влади та Асоціацією міст України був підписаний Меморандум про взаєморозуміння.

До 30 вересня нинішнього року «Нафтогаз» надає виробникам тепла відстрочку платежу на різницю між ринковою та граничною ціною на природний газ, фактично закладеною в тариф. Після цього сторони повин-ні знайти джерела для компенсації цієї різниці.

Тарифи 

на електроенергію

До кінця березня діятимуть тарифи, встановлені із січня. З початку року скасовано пільговий тариф на перші 100 кВт на рівні 90 копійок за 1 кВт. Для населення діє єдиний тариф 1,68 грн./кВт. При цьому частині населення підвищення тарифу буде компенсовано. Це стосується півмільйона українців, у яких встановлено електроопалення. Компенсація у розмірі 1,4 мільярда гривень надходитиме на рахунки постачальників електричної енергії.

Субсидії

Незважаючи на те, що в державному бюджеті видатки на субсидії знижені, цієї суми точно вистачить до кінця опалювального сезону. Як заявив Прем’єр-мі-ністр Денис Шмигаль, витрати з державного бюджету на субсидії в січні цього року зросли на 

1 мільярд гривень. За місяць було виплачено 7,6 мільярда гривень. Усього в держбюджеті на 2021 рік видатки на виплату житлових субсидій передбачені в сумі 36,6 мільярда гривень, що на 1,5% менше, ніж у 2020 році.

Ціни на залізничні квитки

Вартість залізничних квитків в Україні зросла на 2% вже з 1 березня 2021 року. Тепер квитки дорожчатимуть щомісяця до кінця року. За рік вартість квитків підвищиться на 22%.

Кредити на житло під 7% річних

1 березня відбувся запуск урядової програми «Доступна іпотека під 7%». Вона спрямована на здешевлення банківських іпотечних кредитів. Тобто мається на увазі, що відсотки за кредитами частково гаситимуться зі спеціального фонду за державний рахунок, отже, позичальникові кредит коштуватиме всього 7% річних.

У середині лютого Кабмін спростив умови для отримання такого кредиту. Тепер вони такі:

— позичальник має бути громадянином України, дієздатним, віком не старше 70 років; мусить мати дохід, достатній для виплати кредиту, та водночас середньомісячний сукупний чистий дохід його сім'ї не має перевищувати 10-кратного розміру місячної середньої зарплати в тому регіоні, де розташований предмет іпотеки (квартира чи будинок);

— не мати іншої житлової нерухомості або прав на об'єкти незавершеного будівництва, якщо їхня площа перевищує нормативну.

Умови кредитування: 

вартість предмета іпотеки не має перевищувати 2,5 мільйона гривень (близько 90 тисяч доларів); 

сума кредиту не має перевищувати 2 мільйонів гривень, строк кредиту — до 20 років; 

початковий внесок позичальника має становити не менше 15% від вартості об'єкта нерухомості.

Також є вимоги до об'єкта нерухомості: 

будинок, в якому розміщений предмет іпотеки, має бути зданий не раніше, ніж за три роки до того року, в якому береться кредит (тобто в 2021 році підходять будинку, добудовані в 2018 році або пізніше);

це не має бути соціальне або службове житло.

Прогноз

Нагадаємо, Національний банк України прогнозує прискорення інфляції в 2021 році до 7%. Головними причинами сплеску інфляції будуть фактори пропозиції, зокрема подорожчання продовольства й енергоносіїв (як автомобільного палива, так і природного газу для потреб населення та залежних від нього послуг ЖКГ).

У державному бюджеті на 2021 рік закладено рівень інфляції на рівні 7,3%. Це офіційний прогноз Мінекономіки, затверджений Кабінетом Міністрів.

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 9 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Ohxnid.

oral calcitriol 0.25 mg <a href="https://rocaltrtn.com/">calcitriol us</a> calcitriol drug