Як у Раді планують захищати інвесторів новобудов

 

Задля захисту інвесторів новобудов у Верховній Раді готується реєстрація відповідного законопроекту. Документ покликаний захищати права громадян і водночас не обмежувати прав забудовника. Про це повідомив народний депутат від партії «Слуга народу», член профільного комітету ВР Андрій Стріхарський у «Facebook», зазначає «РБК-Україна».

«Плануємо захистити інвесторів з допомогою реєстрації відповідного законопроекту, не обмежуючи прав забудовника. У разі ж продажу квартир до введення об’єкта в експлуатацію (така схема зараз є найпопулярнішою) законопроект має подбати про захист покупців. Для цього забудовнику потрібно зареєструвати будинок і кожну квартиру як окремий об’єкт майнових прав, а також гарантувати майбутнім покупцям, що вони отримають саме той проект, за який заплатять», — написав нардеп.

За його словами, законопроектом передбачається, що люди отримають захист вже з моменту оформлення угоди, тобто одразу стануть власниками спеціального майнового права на майбутню квартиру. Водночас забудовник матиме право будувати, не реєструючи кожної окремої квартири. Але тоді він не зможе потрапити до реєстру електронної системи у сфері будівництва, а отже — ввести об’єкт в експлуатацію. «Цей законопроект не лише вбереже громадян від купівлі квартири в черговому «довгобуді», а й дасть змогу запустити повноцінний ринок іпотеки й банківського кредитування. Адже зведення новобудов вже не буде таким ризиковим», — додає Андрій Стріхарський.

Крім того, як зазначила заступник голови Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, торік було створено Єдину електронну систему у сфері будівництва. Вже зараз на порталі «Дія» можна в режимі «онлайн»  повідомити про початок будівництва й отримати декларацію про готовність об’єкта до експлуатації на підставі будпаспорта. «Але це далеко не все. За допомогою е-системи плануємо створити решту електронних документів, налаштувати повноцінне надання адмінпослуг, що стосуються будівництва. Крім того, маємо намір розширювати сервіси е-системи: створення МУО (містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки), ТУ (технічні умови на будівництво), технічна інвентаризація, укладання електронних договорів тощо», — повідомила Олена Шуляк.

У вищезгаданій Єдиній електронній системі у сфері будівництва також пропонується запровадити так званий адресний реєстр. Планується, що це буде єдине публічне джерело актуальної та чесної інформації у сфері будівництва. Кожна земельна ділянка, будинок, квартира (та право власності) матимуть унікальний ідентифікатор, як у всіх прогресивних країнах світу. Сервіс буде зручним, прозорим, доступним для усіх громадян.

Що дасть сервіс:

— люди нарешті позбудуться бюрократичного пекла, коли виникне необхідність навести лад у документах;

— унеможливляться махінації з нерухомістю — нарешті зникне можливість реєструвати один об’єкт за різними адресами;

— зникнуть порушення в субсидійній і податковій системах — через відсутність ідентифікатора нині субсидії можуть отримувати люди, які мають багато квартир і не сплачують податків. Натомість страждають ті, кому справді потрібна субсидія;

— корисний інструмент для комунальних та інших служб, які нерідко не можуть знайти потрібний їм об’єкт.

Через цифровізацію дозвільних процедур у Верховній Раді хочуть надати місцевому самоврядуванню право швидко й ефективно реагувати на незаконне будівництво. «Горе-надбудови, будинки-«монстри» повинні назавжди відійти в минуле. Тому наш комітет планує співпрацювати з Комітетом правоохоронної діяльності та разом створити реальну загрозу покарання для всіх порушників, які звикли ухилятися від відповідальності. Для цього з представниками галузі, експертним середовищем та органами влади на місцях напрацюємо відповідний законопроект», — резюмує Андрій Стріхарський.

Нагадаємо, відповідно до офіційної статистики Мінрегіону, за 2019 рік в Україні налічувалося понад 150 проблемних об’єктів житлового будівництва. До того ж понад 100 тисяч постраждалих громадян залишилися без оплачених квартир.

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 5 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Gagihe.

rocaltrol over the counter <a href="https://rocaltrtn.com/">order calcitriol 0.25 mg pill</a> order generic calcitriol