Колишнього міліціонера з Кременчука, який шпигував на користь ФСБ, засуджено до 12 років позбавлення волі

«Дементій» зраджував Батьківщину за пристойні гроші: передавав своїм кураторам цінні відомості про учасників АТО й мобілізаційний резерв

 

Крюківський районний суд Кременчука виніс вирок 57-річному військовому пенсіонеру Володимиру К., якого російські спецслужби завербували ще влітку 2014 року. Увесь цей час він, працюючи охоронцем на одному з підприємств Кременчука, передавав ФСБ дані про учасників АТО/ООС, офіцерів запасу, солдатів і сержантів, котрі перебувають на обліку у військкоматах і є мобілізаційним резервом Полтавщини. За висновками держексперта з питань таємниць, ця інформація, що виявилася в руках спецслужб країни-агресора, може нести загрозу для українських військових та їхніх родичів у разі оголошення мобілізації. Крім того, агент передавав до Москви відомості про суспільно-політичну та соціально-економічну ситуацію в регіоні і загалом в Україні. За державну зраду підсудний отримав 12 років позбавлення волі.
— Усі ці п'ять років я чекав, що за мною прийдуть, — відверто розповідав капітан у відставці слідчому відразу після затримання співробітниками УСБУ в Полтавській області та військової прокуратури Полтавського гарнізону 18 липня. — Думаєте, легко весь час бути на нервах? У мене розвинулася ішемічна хвороба серця, гіпертонія... Але я морально був готовий до цього.
Після затримання «Дементія» (такий псевдонім мав Володимир К.) з'ясувалося, що саме він передав у ФСБ відомості про адвоката Ігоря Кияшка з Лубен. Юрист був затриманий у квітні минулого року в Нижньому Новгороді і незабаром засуджений до восьми років позбавлення волі в колонії суворого режиму за начебто збір секретної документації й підготовку військової контрабанди.
Кураторами «Дементія» були два колишні українські силовики з Криму, які перейшли на бік окупантів. Засуджений переважно через них отримував винагороду за свою шпигунську діяльність. Гроші йому видавали готівкою, але частина з них «прилипала» до рук зрадників — у розписці про отримання коштів вони вимагали вказувати більшу суму.
Під час обшуку у скромній кімнаті гуртожитку, де мешкав Володимир К., було вилучено 9 тисяч доларів і близько 5 тисяч російських рублів. До речі, судді дозволили повернути йому ці кошти, а також ноутбук і 5 мобільних телефонів і не стали застосовувати санкцію про конфіскацію майна. Щоправда, системний блок і один мобільний телефон суд постановив знищити. Понад 28 тисяч гривень засуджений має сплатити за судові витрати й експертизи. К. співпрацював зі слідством, а на суді повністю визнав свою провину і розкаявся.
У тенета Федеральної служби безпеки колишній міліціонер із Кременчука потрапив за, можна сказати, класичною схемою. Друг виманив його до тимчасово окупованого Криму. До того ж у справі була замішана жінка, яка звинуватила його у згвалтуванні. Поліцейський із понятим з'явилися в той момент, ледве вона підняла крик. Чоловікові  світило провести у в'язниці близько семи років. Але хитрі вербувальники запропонували альтернативу — стати агентом російських спецслужб. Так Володимир став шпигуном на прізвисько «Дементій».
Ганна ВОЛКОВА
«ФАКТЫ»

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 5 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Xmuovg.

buy rocaltrol 0.25 mg pills <a href="https://rocaltrtn.com/">calcitriol price</a> order calcitriol 0.25 mg without prescription