Два роки Президента Володимира Зеленського: оцінки громадян

Серед політиків, які обіймали посаду Президента,  найвищий рівень довіри до чинного Глави Держави.
 

Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Метод опитування: CATI («computer-assisted telephone interviews» — телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибіркова сукупність: 

2 500 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2%. Терміни проведення: 16—18 травня.

Результати опитувань за останні три місяці демонструють стійку позитивну динаміку оцінки напрямку розвитку країни, зростання рівня довіри й електорального рейтингу Президента Володимира Зеленського. Зокрема, за даними опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» протягом 16—18 травня, чверть населення оцінюють напрям руху країни як правильний, а дві третини — як неправильний, ще 9% — не змогли відповісти. Більш позитивно оцінюють ситуацію молоді респонденти й прихильники партій «Слуга Народу» та «Голос». 

Серед політиків, які обіймали посаду президента України, найвищий рейтинг довіри до чинного Глави Держави Володимира Зеленського (довіряють — 46%, не довіряють — 51%). Леоніду Кучмі довіряють 36% виборців, 58% — не довіряють. Леоніду Кравчуку 36% — довіряють, 53% — не довіряють. Вікору Ющенку 29% — довіряють, 66% — не довіряють. Петру Порошенку 24% — довіряють, 75% — не довіряють. Віктору Януковичу 15% — довіряють, 82% — не довіряють. Якщо порівнювати баланс довіри/недовіри на другому році президенства, ситуація у Володимира Зеленського помітно відрізняється в кращий бік, аніж у двох його попередників — Петра Порошенка та Віктора Януковича. 

Парламентський рейтинг очолює партія «Слуга Народу», яку готові підтримати 24,8% виборців серед тих, хто голосуватиме та визначився з вибором. За партії «Європейська Солідарність» — 13,5%, «Опозиційна платформа — За життя» — 13,2%, «Батьківщина» — 11,8%. Рейтинг інших політичних сил значно нижчий. Так, партію «Сила і честь» підтримують 5%, Радикальну партію — 4,1%, партію «УДАР Віталія Кличка» — 4%, партію Мураєва «Наші» — 4%, партію «Українська стратегія Гройсмана» — 3,8%, ВО «Свобода» — 3,7%, «Голос» — 3,3%, партію Шарія — 3,1%. Рейтинг інших політичних сил — менше 2%.

Якби найближчим часом відбулися вибори Президента, то 30,2% проголосували б за Володимира Зеленського (серед тих, хто голосуватиме та визначився з вибором). 12,8% — підтримали б Петра Порошенка, 11,9% — Юрія Бойка, 11,1% — Юлію Тимошенко, 7,6% — Ігоря Смешка, 5,1% — Євгена Мураєва. Підтримка інших кандидатів — нижче 5%. 

Якби у другий тур сьогодні вийшли Володимир Зеленський і Петро Порошенко, то 68% виборців підтримали б чинного Президента, а 32% — Петра Порошенка. У разі виходу до другого туру Володимира Зеленського та Юлії Тимошенко 62%  віддали б голоси на користь чинного Президента, 

38% — за лідера партії «Батьківщина». У разі виходу до другого туру Юрія Бойка з Главою Держави за Володимира Зеленського — 69%, за лідера партії «Опозиційна платформа — За життя» — 31%. 

Загалом серед усіх президентів незалежної України, як і минулого року, вважають найкращим Леоніда Кучму (23%). 18% — відповіли, що найкращим президентом є Володимир Зеленський, 14% — Петро Порошенко, 13% — Віктор Янкукович, 12% — Леонід Кравчук і лише 7% — Віктор Ющенко. Водночас 9% відповіли, що жоден із них не був найкращим, ще 5% — не змогли відповісти.

Чверть опитаних оцінюють другий рік правління Президента Зеленського на «відмінно» або «добре», 34% — «задовільно», 42% — «незадовільно» або «жахливо». Відносно краще оцінюють другий рік каденції чинного Глави Держави жителі Заходу та Центру, молодь, виборці Володимира Зеленського. 

Дещо кращі оцінки отримали такі сфери програми, як «Держава в смартфоні», «Велике будівництво», звільнення полонених і заручників, зміцнення обороноздатності, міжнародна політика й об’єднання країни. Середні оцінки отримали боротьба з поширенням коронавірусної інфекції, реформування освіти, оновлення кадрів у органах влади, припинення вогню на Донбасі та соціальний захист населення. Найгірше опитані оцінили реформування медицини, економічний розвиток, земельну реформу, зменшення впливу олігархів на політику та боротьбу з корупцією.

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 3 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Tporha.

calcitriol pill <a href="https://rocaltrtn.com/">generic rocaltrol 0.25mg</a> order calcitriol 0.25mg sale