Заклади професійно-технічної освіти перепрофілюють на інноваційні центри та введуть нові спеціальності

 

Нині в Полтавській області реалізують Регіональний план розвитку професійної (професійно-технічної) освіти на 2020—2022 роки. Його розробили департамент освіти і науки Полтавської обл-держадміністрації разом із роботодавцями-замовниками робітничих кадрів, закладами професійної освіти задля кардинальних змін у мережі закладів, підвищення якості та конкурентоспроможності освіти в нових економічних умовах. Про це розповіли 24 травня на нараді в голови Полтавської облдержадміністрації.

Заступник директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Галина Власюк повідомила, що в межах реалізації цього плану продовжується робота щодо модернізації 7 закладів професійної (професійно-технічної) освіти і створення на їхній базі центру професійно-технічної ос-віти та двох вищих професійних училищ.

«Очікувана мережа на кінець 2022 року становитиме 24 заклади професійної (професійно-технічної) освіти, — розповіла Галина Власюк. — Із метою оновлення освітнього середовища ведеться системна робота щодо відкриття в області інноваційних навчально-практичних центрів. Наразі в області їх 11 — зі спеціальностей «Швачка, кравець, закрійник», «Зварник», «Слюсар-ремонтник», «Електромонтер із ремонту та обслуговування електроустаткування», «Кухар, кондитер, офіціант, майстер ресторанного обслуговування», «Слюсарремонтник, слюсар із ремонту механоскладальних робіт, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів». Нині 5 закладів освіти області подали заявки на конкурс зі створення цього року навчально-практичних центрів сучасної професійної освіти за спеціальностями  «Шоколадник, адміністратор (господар залу)», «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення», «Швачка, кравець, закрійник», «Електрогазозварник» та «Автомобільний транспорт».

Крім того, професійна освіта Полтавщини має суттєві напрацювання у сфері державно-приватного партнерства. У регіоні діє програма «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України», реалізація якої триватиме до 2023 року. «Щоб покращити матеріально-технічну базу закладів, планується системне оновлення обладнання, проведення ремонтно-будівельних робіт із застосуванням енергоощадних та енергоефективних технологій», — повідомила Галина Власюк.

Зокрема стратегія розвитку Полтавської області до 2027 року передбачає придбання обладнання для майстерень 8 закладів професійної освіти в сумі 57,5 мільйона гривень і навчальної техніки й обладнання для 5 закладів професійної освіти в сумі 1,2 мільйона гривень, облаштування протипожежною сигналізацією та системами блискавкозахисту заклади професійної освіти з метою створення безпечних умов для навчання здобувачів освіти в сумі 41,9 мільйона гривень. Крім того, планується проліцензувати 8 нових сучасних спеціальностей: «Комп’ютерні науки», «Харчові технології», «Авторемонтник», «Варник харчової сировини та продуктів», «Оператор лінії у виробництві харчової продукції», «Електромеханік з ремонту та обслуговування електронної медичної апаратури», «Машиніст дорожньо-будівельних машин, агент з організації туризму».

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 1 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Pdmxzn.

calcitriol pill <a href="https://rocaltrtn.com/">buy calcitriol online</a> calcitriol 0.25 mg uk