Новиин області

 

Опішнянська територіальна громада виграла розробку Стратегії економічного розвитку вартістю 250 тисяч гривень

На Всеукраїнському конкурсі на розробку Стратегії економічного розвитку для громад перемогу здобула Опішнянська територіальна громада. Про це повідомив голова Опішнянської об’єднаної територіальної громади Микола Різник. 

«У конкурсі взяли участь 89 громад з усієї України: 40 — міських, 23 — сільських, 26 — селищних. У своїй категорії ми набрали найбільшу кількість балів — 86 — від експертів (їх було 11) і здобули перемогу! Як переможцям, нам розроблять Стратегію економічного розвитку вартістю 250 тисяч гривень. Ми давно планували розробити цю стратегію, бо без неї складно зрозуміти, куди нам надалі рухатися, і взагалі без неї неможливо отримати будь-які міжнародні гранти. Довго обирали виконавців, щоб розроблена стратегія була дійсно ефективна, мала реальну карту економічного розвитку, а не просто була зроблена «для галочки». Тепер ми матимемо дійсно професійно розроблену стратегію і найближчим часом підпишемо меморандум про співпрацю з Київською школою державного управління імені Сергія Нижного, — написав на своїй сторінці у «Фейс-буці» Микола Різник. — Дякую співробітницям інвестиційного відділу Марії Волошиній та Ірині Іващенко за якісно поданий проект, а також експерту з питань децентралізації та місцевого розвитку, керівниці проекту «Ефективна громада» Діані Бариновій, експертам В’ячеславу Негоді і Віктору Андрусіву за високу оцінку нашої роботи!»

Шість університетів Полтавщини потрапили до всеукраїнського рейтингу вишів

Відповідний рейтинг українських закладів вищої освіти за показниками даних наукометричної бази «Scopus» опублікували на сайті Освіта.ua. Результати рейтингу базуються на показниках цитованості наукових статей, опублікованих закладами освіти або їхніми фахівцями.

Серед університетів Полтавщини лідирує Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського. Він має 33-тє місце в рейтингу. Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» — на 76-му місці, Українська медична стоматологічна академія — на 82-му. На 136-му місці знаходиться Полтавський державний аграрний університет, за ним — Полтавський університет економіки і торгівлі (137-ме місце). Останнім серед вишів Полтавщини в цьому рейтингу став Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка, який посів 154-те місце.

Загалом до рейтингу увійшли 190 українських вишів. Перше місце отримав Київський національний університет імені Т. Г. Шевченка, друге — у Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

6 тисячам боржників зі сплати аліментів обмежили право подорожувати за кордон

За неналежне виконання батьківського обов’язку в Полтавській області тимчасово обмежили у праві виїзду за кордон майже 6 тисяч неплатників аліментів, повідомили в Північно-Східно-му міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції. Крім того, близько 6 тисяч несумлінних батьків позбавили можливості керувати транспортними засобами, полювати та користуватися зброєю. Заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 4 місяці (або 3 місяці — для батьків тяжко хворих дітей), є реальним приводом для занесення даних неплатника до Єдиного реєстру боржників, арешту його майна та банківських рахунків, а також для обмеження особи у правах.

Кременчужанин розробив мобільний додаток «Турбота», який дає змогу знайти місце поховання рідних

Уперше в Україні розроблено мобільний додаток, який дає змогу точно визначити місце поховання людини. Це безкоштовний пошук поховань. Як розповів «Кременчуцькій газеті» його розробник — президент футбольного клубу «Кремінь» Сергій Ковнір, було оцифровано місця поховання на найбільших кладовищах Кременчука і Горішніх Плавнів та створено мобільний додаток. «Якось мені потрібно було знайти могилу на Свіштовському кладовищі, так я півтори години проблукав, проте так її і не знайшов. Тоді й виникла ідея пошуку з допомогою смартфона», — розповів містянин.

У ході створення мобільного додатку була проведена титанічна робота, адже довелося пішки обійти місця поховання, переписавши всі дані. Поки що мобільний додаток діє для двох міст, але в планах охопити й інші. «З допомогою додатку можна замовити й прибирання могили», — зазначає Сергій Ковнір.

Розробник запевняє, що додаток «Турбота» легко завантажити через «Google Play Маркет» чи «App Store». Потрібно лише ввести прізвище померлого чи померлої, а також назву кладовища — і додаток вам видасть шлях до сектору поховання чи безпосередньо до могили. Сергій Ковнір акцентує: дані для пошуку потрібно вводити тією мовою, якою зроблено напис на пам’ятнику чи хресті. Для покращення роботи цього мобільного додатку у нього ще вноситимуть зміни.

Майже 10,6 мільярда гривень надходжень до бюджетів усіх рівнів забезпечили платники податків Полтавщини у першому кварталі 2021 року

У Головному управлінні ДПС у Полтавській області відзначили, що протягом січня—березня 2021 року до бюджетів усіх рівнів платниками податків області сплачено 10 мільярдів 570,3 мільйона гривень.

«До державного бюджету зібрано платежів у сумі 7 мільярдів 431,3 мільйона гривень, зокрема до загального фонду державного бюджету збір становить 7 мільярдів 429,3 мільйона гривень», — повідомив журналістам начальник Головного управління ДПС у Полтавській області Олександр Лавров.

У розрізі основних бюджетоформуючих податків до загального фонду державного бюджету надійшло: податку та збору на доходи фізичних осіб — 780,3 мільйона гривень, зокрема військового збору — 169,4 мільйона гривень; податку на прибуток — 1 мільярд 616,6 мільйона гривень; рентної плати за користування надрами — 3 мільярди 623,7 мільйона гривень; акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) — 142 тисячі гривень; екологічного податку — 39,1 мільйона гривень; частини чистого прибутку (доходу) — 4,9 тисячі гривень.

Порівняно з відповідним періодом минулого року забезпечено приріст надходжень: податку на прибуток — в 2,3 раза, податку на додану вартість — на 28,6 відсотка, податку та збору на доходи фізичних осіб — на 12,4 відсотка, від рентної плати за користування надрами — у 1,9 раза, екологічного податку — на 20,2 відсотка. Керівник обласного управління ДПС вкотре подякував платникам податків Полтавщини за сумлінне виконання ними своїх конституційних обов’язків (особливо в період пандемії), що безпосередньо сприятиме як розвитку країни загалом, так і територіальної громади зокрема.

Головне управління ДПС у Полтавській області

Надходження від земельного податку становлять 329,2 мільйона гривень

Як повідомила журналістам заступник начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Наталія Новоженіна, за січень—березень 2021 року власники та орендарі земельних ділянок Полтавщини сплатили до місцевих бюджетів 329,2 мільйона гривень плати за землю. Це на 13 мільйонів більше за аналогічний показник минулого року.

За використання земельних ділянок юридичні особи внесли до місцевих бюджетів Полтавщини левову частину плати за землю — 296,9 мільйона гривень або 90,2 відсотка надходжень. Ще 32,3 мільйона гривень перерахували місцевим громадам фізичні особи-підприємці нашої області.

Плата за землю — один із майнових податків, який наші співгромадяни сплачують щороку. Його зобов’язані платити фізичні особи, яким належить право власності на земельні ділянки. Це паї, які знаходяться у власності фізичних осіб, ділянки для будівництва й обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), земельні ділянки сільськогосподарського призначення, для садівництва, для особистих селянських господарств, городництва тощо.

Головне управління ДПС у Полтавській області

За користування надрами полтавські підприємства сплатили майже 4 мільярди гривень

Із початку року до бюджетів усіх рівнів надійшли 3 мільярдів 880 мільйонів гривень рентної плати за користування надрами. Про це повідомив  начальник Головного управління ДПС у По-лтавській області Олександр Лавров, який наголосив, що підприємства регіону збільшили сплату порівняно з минулорічною на 1 мільярд 789,5 мільйона гривень або на 85,6 відсотка.

Із загальних відрахувань до державного бюджету спрямовано майже 3 мільярди 623,7 мільйона гривень, що на 1 мільярд 684,5 мільйона гривень більше, ніж торік. 

Місцеві скарбниці отримали 258,8 мільйона гривень, що перевищує дані відповідного періоду минулого року на 107,5 мільйона гривень. Найбільші суми до бюджетів забезпечили добувні компанії АТ «Укргазвидобування», ПРАТ «Нафтогазвидобування» та ПАТ «Укрнафта».

Нині в регіоні зареєстровано 697 підприємств, які на підставі спеціальних дозволів здійснюють видобуток корисних копалин. Базою оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування корисних копалин є вартість обсягів видобутих корисних копалин (мінеральної сировини), яка обчислюється окремо для кожного виду на базових умовах поставки.

Головне управління ДПС у Полтавській області

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 8 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Jcrgaj.

calcitriol pills <a href="https://rocaltrtn.com/">calcitriol usa</a> purchase rocaltrol pills