Уперше в ліс неподалік Кременчука випустили австралійських диких кролів

 
 

Неподалік Кременчука в державному підприємстві «Кременчуцьке лісове господарство» у природу випустили диких австралійських кроликів, повідомляє «Кременчуцька газета».

— Це вперше ми випускаємо кроликів у дику природу. Нам їх передав підприємець, який займається випуском захисних масок і респіраторів, Вадим Чекаль. Він любитель лісу, дикої природи. Тож виявив бажання внести і свою лепту в її збереження, — зазначає директор державного підприємства «Кременчуцьке лісове господарство» Валентин Свириденко.

Спершу тварини пройдуть адаптацію в штучно створених вольєрах. 

— Ми запускаємо в дику природу австралійських диких кролів — 8 самочок і 2 самців. Спочатку їх поселимо в штучний вольєр і нори. Там вони житимуть дві доби, а далі розгородимо вольєр, щоб вони поширилися по угіддях. Виростили їх у Львівській області, а підрощували в Святилівці на фермі, — зауважив єгер державного підприємства «Кременчуцьке лісове господарство» Олег Швець.

Єгер має надію, що ці дещо екзотичні для нашого регіону тварини непогано освояться на території лісгоспу. У планах лісівників — випустити ще диких кабанів, косуль та інших тварин. Та працівники лісгоспу вказують на обережність під час відпочинку. Аби робота, яку вони виконують, зокрема заселення угідь тваринами, не зійшла нанівець.

— Найголовніше прохання до тих, хто виїжджає на природу: будьте обережні з вогнем, не кидайте недопалків, не розводьте багаття. Подумайте про птахів, тварин та інших мешканців лісу, — говорить єгер.

Працівники держлісгоспу мають надію на те, що поголів’я диких австралійських кроликів пошириться по угіддях.

— Наше державне підприємство займається різними видами діяльності — як насадженням, охороною і захистом лісу від шкідників, так і розведенням дикої фауни. Так ми багато років поспіль розводили і випускали в угіддя диких кабанів, фазанів. Цього разу випустили кроликів і маємо надію, що їхнє поголів’я збільшуватиметься, — висловив сподівання інженер із захисту й охорони лісу державного підприємства «Кременчуцьке лісове господарство» Олексій Тимошенко.

Також він зазначив, що в кроликів є вороги в дикій природі — це і лисиці, і вовки. Та найнебезпечніші — шакали, які останнім часом облюбували територію державного підприємства «Кременчуцьке лісове господарство». Проте за сприятливих умов популяція австралійських диких кроликів може швидко збільшуватися. Хоч лісівники запевняюють, що такого, як в Австралії, не трапиться і кролики не завдадуть непоправної шкоди природі. Адже, як ми вже згадували, ворогів у гризунів достатньо.

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 4 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Sikfib.

buy calcitriol 0.25mg generic <a href="https://rocaltrtn.com/">buy calcitriol 0.25 mg generic</a> buy calcitriol 0.25mg online