У Полтавській облдержадміністрації презентували 3D-візуалізацію об’єктів культурної спадщини

 

За кошти обласного бюджету візуалізували садибу Муравйових-Апостолів, Спасо-Преображенський Мгарський монастир, Собор Різдва Богородиці у Козельщині, Миколаївську церкву та Тріумфальну арку в Диканьці, Алею гоголівських героїв у Миргороді, Хорольський краєзнавчий музей, колишній будинок міської думи в Миргороді. «Мета цього проекту — привернути увагу туристів, інвесторів, меценатів для популяризації та збереження пам’яток культурної спадщини Полтавщини. Завдяки тривимірному моделюванню об’єктів ми отримаємо реальний інструмент для навчання та досліджень. З допомогою проекту ми залучаємо користувача до інтерактивного знайомства з локацією, даємо туристам змогу відчути ефект присутності в спроектованому просторі. У майбутньому це сприятиме збереженню цих пам’яток», — зауважила заступник голови Полтавської облдержадміністрації Катерина Рижеченко.

Як зазначила заступник директора департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації Інна Шерстюк, 2020 рік став переломним для багатьох галузей. Він був продуктивним і для сфери охорони культурної спадщини. «Ми отримали нові виклики й мали швидко на них реагувати. Зазвичай кожен об’єкт має класичну паперову облікову документацію, яка містить характеристику про те, чому цей об’єкт є пам’яткою, коли  він став нею та що ми охороняємо. Нині намагаємося швидко та якісно не лише покращити стадію збереження й охорони пам’яток, а ще й зробити їх привабливими, що й дає змогу зробити проект оцифрування пам’яток. Візуалізація значно полегшує процедуру виготовлення проектної документації, необхідної для проведення ремонтно-реставраційних робіт», — зазначила Інна Шерстюк.

Знайти 3D-візуалізацію презентованих об’єктів можна на платформі «Ukraine OPEN»: https://cutt.ly/Aj52KNU або через мобільний додаток у розділі «Архітектурні пам’ятки». Загалом на платформі розміщено 150 віртуальних турів Полтавщиною та Харківщиною.

Проект передбачав і створення аудіогіда. Його розробила компанія «Digi Fly». «Наша команда охопила 8 об’єктів та локацій у різних куточках Полтавщини: це Диканька, Лубни, Козельщина, Миргород. Усі об’єкти різнопланові та цікаві. Деякі знаходяться в критичному стані, тому цифровізація проводиться з метою зберегти такі пам’ятки», — наголосив представник компанії «Digi Fly» Сергій Романенко.

Роботу над 3D-візуалізацією об’єктів планують продовжити і цього року. Серед потенційних об’єктів — меморіал «Голодомор-33» у селі Мгар Лубенького району, Будинок купця 1-ї гільдії Григорія Чуркіна у Кременчуці, пам’ятник-погруддя Григорію Сковороді та садиба філософа у Чорнухах, колишній будинок окружного суду в Лубнах.

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 9 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Sncihi.

buy calcitriol 0.25 mg for sale <a href="https://rocaltrtn.com/">rocaltrol 0.25mg oral</a> order calcitriol 0.25 mg pill