У Лубенському районі тривають роботи з відновлення пошкодженої ділянки газопроводу «Уренгой — Помари — Ужгород»

Правоохоронці з’ясовують обставини події

Факельне полум’я було видно навіть у ближніх селах.
 
На місце події одразу ж прибули газовики, «надзвичайники» й поліцейські.
 

9 січня о 15.50 у полі поблизу села Калайдинці Лубенського району внаслідок розгерметизації магістрального газопроводу Уренгой — Помари — Ужгород (діаметром 1 400 міліметрів) стався вибух із подальшим факельним горінням. У результаті  пошкоджено ділянку трубопроводу довжиною близько 30 метрів. 

«До нашої служби зателефонували близько 16-ї години й повідомили про вибух. За словами місцевих жителів, він був настільки потужним, що його було чутно аж у Лубнах. На щастя, жертв та постраждалих немає, — розповіла речниця Головного управління ДСНС України в Полтавській області Світлана Рибалко. — Добратися до місця надзвичайної події було не так просто, адже через плюсову температуру грунт там добряче розквасився. Та для наших пожежних ЗІЛів із високою прохідністю це завдання було посильним. Відразу туди направили 7 одиниць техніки, згодом — іще 3. Були залучені не тільки лубенські, а й пирятинські, миргородські, гребінківські та хорольські рятувальники. Там знаходився й оперативно-штабний автомобіль: у селі Калайдинці було створено оперативний штаб, який працював цілодобово, — сюди стікалася інформація про хід ліквідації аварії».

На місце події одразу ж прибула і слідчо-оперативна група, яка очепила територію, аби оцінити ситуацію й потім зробити певні висновки. Правоохоронці з’ясовують обставини події. За інформацією відділу комунікацій ГУ НП України в По-лтавській області, за згаданим фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 292 («Пошкодження об’єктів магістральних або промислових нафто-, газо-, конденсатопроводів та нафтопродуктопроводів») ККУ. Тривають слідчі дії.

Буквально за якихось 15 хвилин після вибуху трубу перекрили представники Лубенського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів, відповідно, відключивши подачу природного газу, після чого, аби не допустити загазованості місцевості, розпочалося планове спалювання газової суміші в пошкодженій частині. Спочатку факел полум’я був дуже великий (висотою з метр, а то й більше) — його було видно у ближніх селах, та згодом його інтенсивність почала спадати. До ранку наступного дня на одній ділянці трубопроводу все вигоріло повністю, а на іншій — іще жеврів невеликий вогонь. Внаслідок відключення ГРС «Вишневе» 17 населених пунктів Лубенського району (загалом 2 914 домогосподарств) лишилися без газопостачання. 

«Працівники метрологічного відділення аварійно-рятувального загону спеціального призначення з міста Полтави з допомогою газоаналізаторів проводили в населених пунктах заміри з метою виявлення в повітрі небезпечних речовин. І хоч їхнього перевищення й не було виявлено, представники нашої служби все одно педантично продовжували це робити», — повідала про подробиці Світлана Рибалко.

До речі, вночі з 9-го на 10 січня зібралася обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і визначила  напрямки подолання надзвичайної ситуації. А вже о 6-й годині ранку на місці аварії відбулася виїзна нарада, в якій узяв участь голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов і де зокрема розглянули питання відновлення газопостачання. Паралельно працівники газового господарства розпочали відновлювальні роботи. Вони працювали всю ніч, аби зробити обхід пошкодженої ділянки газопроводу й у такий спосіб подати до осель жителів сіл блакитне паливо. А вранці наступного дня, за словами речниці ГУ ДСНС України в По-лтавській області, як рятувальники, так і працівники соціальної служби та поліції робили об’їзд і подвірний обхід, оповіщаючи людей, що з такої-то години відновлюватиметься газопостачання, а отже, варто слідкувати за своїми газовими приладами, аби з якоїсь причини в будинку не виникло загазованості.

10 січня о 10.30 було підключено до газопостачання 8 населених пунктів, а через півгодини — і решту. Усього до цих робіт було залучено 71 працівника та 15 одиниць техніки, із них від служби з надзвичайних ситуацій — 45 осіб та 10 одиниць техніки. Завершивши свою місію, «надзвичайники» покинули місце дислокації о 19-й годині. 

Тим часом ремонтні роботи тривають. Станом на 12 годину 12 січня на місці розгерметизації газомагістралі працівники Лубенського ЛВУМГ проводять роботи з формування котловану для того, аби повністю відновити газопровід. Звісно, це робота не одного дня.

Ганна ЯРОШЕНКО

«Вечірня Полтава »

Фото прес-служби ГУ ДСНС України в Полтавській області

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 6 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Fqhrol.

oral calcitriol 0.25 mg <a href="https://rocaltrtn.com/">rocaltrol for sale</a> calcitriol pills