Для військових Полтавщини презентували проект «Воїни. Історія українського війська»

Олег Пустовгар читає лекцію працівникам облвійськкомату.
 

Із нагоди Дня Збройних сил України Північно-східний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті (УІНП) презентував для військових Полтавщини інформаційно-просвітницький проект «Воїни. Історія українського війська».
Цей проект вважають важливим в УІНП, оскільки  комуністична і російська пропаганда десятиріччями переконувала, що українці — народ миролюбний та лінивий. Коли ж прямих згадок про українське військо уникнути було неможливо, то використовувалися такі слова, як «мазепинці», «петлюрівці», «бандерівці» або й просто «банда», «бандити». Але історична правда полягає в тому, що навіть у тяжкі періоди бездержавності перед відкритими загрозами українці самоорганізовувалися, щоб захистити себе та свою землю. Поширення історичних знань з військової історії нині особливо важливе. Адже  після перемоги Революції гідності та агресії Росії проти Української держави відновлення національних військових традицій вкрай необхідне сучасній українській армії. Хоча початкова неготовність Збройних сил України до російсько-української війни і була суттєво подолана та навіть стала рушієм низки реформ в армії, все ж трансформація пострадянського війська в національне досі триває.
Тож УІНП виготовив плакати-розповіді про історію військових формувань на теренах України. Вони дають змогу зазирнути в минуле й подивитися, якими були однострої та зброя українських воїнів у різні історичні епохи. Тобто відображено історичний шлях від князівського дружинника ХІ століття через реєстрове козацтво Гетьманщини часів Богдана Хмельницького до вояка Збройних сил України у зоні АТО. Отже, проект описує такі військові з’єднання: військо давньої Русі, українці у війську Великого князівства литовського, козацьке військо, Українські січові стрільці, військо доби Української державності, Карпатська Січ, Українська повстанська армія (УПА). Про кожне з них подана така інформація: військова організація, чисельність, озброєння, рід війська, воєнне мистецтво, участь у бойових діях. Відповідальні за фото — Анна Сенік, за історичну реконструкцію — Микола Балабан, за тексти — Василь Павлов, Сергій Громенко, Володимир В`ятрович, за дизайн — Назар Ясиневич, редактор проекту — Богдан Завітій.
Невід’ємним елементом реформ в українській армії має стати відродження українських військових традицій, наголошують в УІНП: «Це надзвичайно важливо: аби ті, хто зараз захищає українську землю, розуміли, що вони є продовжувачами справи тих, хто боронив нашу країну протягом попередніх століть. Ці історичні матеріали та їхня візуалізація потрібні для промоції серед вояків української військової традиції, для того, аби перетворювати нашу армію на справді українську. Російське військо у нинішній війні переможе не пострадянська, а саме українська армія». Співробітники УІНП переконані: крім того, історія українського війська протягом попередніх століть — це надзвичайно цінний і практичний досвід, який може бути використаний сьогодні.
Регіональний представник УІНП у Полтавській області Олег Пустовгар розповсюдив плакати серед громадських організацій, у військових частинах й навчальних закладах Полтавщини. Ці матеріали будуть використані у навчальному процесі та просвітницькій роботі. Зокрема набір плакатів передано до Полтавського військового коледжу сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут, навчально-тренувального центру військ зв’язку, громадської організації «Воїн», обласного й міського військкоматів, а також педагогічному колективу Терешківсь-
кої ЗОШ Полтавського району, ветеранам новітньої російсько-української війни (обласній координаційній раді громадських організацій АТО/ООС), військовій кафедрі технічного університету тощо.
6 грудня з нагоди свята — Дня Збройних сил — Олег Пустовгар зустрівся з особовим складом По-лтавського обласного військового комісаріату. Він розповів про проект та коротко окреслив основні історичні етапи розвитку українського війська. Наголосив на тому, що історія нашого війська сягає часів давньої Русі. Високо цінувалися загони з українських земель у військах Великого Князівства Литовського та Речі Посполитої. Козацька піхота була чи не найкращою у Східній Європі. У ХХ столітті українці показали світові чимало прикладів справжньої воїнської мужності, вправності та завзяття, які не мають бути забутими сьогодні.
Також з ініціативи Північно-східного міжрегіонального відділу УІНП присутнім  показали короткометражний документальний фільм з циклу «Поборники незалежності» про уродженця села Рунівщина Полтавського району, січового стрільця, старшину армії УНР і видатного скульптора Михайла Гаврилка.
Усі охочі вчителі-керівники гуртків шкіл з патріотичного виховання можуть звертатися щодо отримання плакатів за адресою: м. Полтава, вул. Пушкіна, 115, каб. 35. Також є можливість завантажити плакати на свій персональний комп’ютер, Інтернет-версія виставки оприлюднена за посиланням: https://uinp.gov.ua/vystavkovi-proekty/vystavka-voyiny-istoriya-ukrayins....
Північно-східний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 28 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Oeesjc.

rocaltrol 0.25mg canada <a href="https://rocaltrtn.com/">order calcitriol 0.25mg online</a> calcitriol 0.25 mg price