«Я спілкуюся з іконою, яку реставрую, душею, серцем, а потім підключаю розум…»

Людмила Владімірова.
 
Ікона «Господь Вседержитель».
 
«Тетяна».
 
«Варвара-краса, довга коса».
 

У Полтавському літературно-меморіальному музеї Івана Котляревського відкрилася перша персональна виставка полтавської художниці Людмили Владімірової «Творчими дорогами життя». На ній представлені натюрморти й пейзажі, галерея жіночих портретів та ікони, написані і відреставровані художницею. Усі твори виконані олійними фарбами. На картинах полтавки багато квітів та фруктів, пейзажні сюжети реальні і казкові водночас. Наприклад, маленька хатинка в горах простого селянина стає майже декорацією для твору в жанрі фентезі. Тут є схожість з англійським книжковим ілюстратором Аланом Лі. До речі, пані Людмилі не раз пропонували ілюструвати книги. А ще художниця займається реставрацією старовинних рамочок.

«Сонячна художниця народилася і все життя прожила в Полтаві. Закінчила з відзнакою Полтавську дитячу художню школу. Викладачем малюнка у неї був Павло Миць, а історію мистецтв викладав Кім Скалацький», — розповіла під час презентації старший на-уковий співробітник музею Валентина Стороха. Кім Скалацький, який прийшов на презентацію, дав високу оцінку творчості своєї учениці. 

Усе своє професійне життя Людмила Владімірова працювала художником-оформлювачем на заводі «Знамя», у рекламних агентствах «Оллан» та «Астрея-реклама». Нині працює худож-ником-оформлювачем у Палаці дитячої та юнацької творчості. Багаторічним захопленням майстрині є малювання й реставрація ікон. Першу вона створила в подарунок своїй матері Зої Іларіонівні. «Я спілкуюся з іконою, яку реставрую, душею, серцем, а потім підключаю розум, щоб зробити усе якнайкраще. А коли пишу портрети сучасників, спочатку розумом обгрунтовую, потім — серцем і душею», — поділилася Людмила Іванівна.

Найбільше глядачам виставки в музеї сподобалися два великі портрети — «Варвара-краса, довга коса» та «Тетяна». На них зображені мама і донька — гарні, ніжні, щирі, позитивні.

У роботах Людмили Владімірової переважають теплі тони. Євгенія Стороха акцентувала на  тому, що ці твори близькі до живопису бідермаєру — міщанського романтизму. Цей напрямок виник у Німеччині та Австрії у 1830—1840-х роках після наполеонівських війн. Такі картини писалися для створення домашнього затишку. Подібні твори були близькі Івану Котляревському, і, вірогідно, творчість Людмили Владімірової йому б сподобалася.

Оксана КРАВЧЕНКО

Фото Олександра РОЗУМА

 

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 6 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Wdpiqx.

rocaltrol 0.25 mg generic <a href="https://rocaltrtn.com/">rocaltrol oral</a> calcitriol 0.25 mg for sale