Полтавка стала однією з переможниць освітньо-грантової програми «TalentA» від компанії «Сorteva Agriscience» для українських жінок-фермерок

Марія Мосейчук.
 

У Всесвітній день сільських жінок, 15 жовтня, міжнародна на-уково-дослідницька сільськогосподарська компанія «Corteva Agriscience» нагородила переможниць конкурсу проектів освітньо-грантової програми «TalentA», яку ініціювала вперше цього року в Україні. «Corteva» надала п’ять грантів у загальній сумі 19 000 доларів для підтримки фермерок із сільської місцевості та сприяння розвитку місцевих громад Одеської, Полтавської, Львівської, Херсонської та Закарпатської областей. 

Із понад 90 заявок до участі в програмі було відібрано 20 фермерок. Фіналістками програми стали жінки віком від 26-ти до 62 років, які проживають у сільській місцевості різних регіонів України та працюють у традиційних сферах сільського господарства: вирощування зернових, овочівництво, тваринництво, птахівництво, бджільництво, садівництво. Протягом двох місяців навчання в освітньому «онлайн»-хабі програми «TalentA» учасниці, котрі пройшли конкурсний відбір, прослухали 27 лекцій, своїм досвідом та знаннями з ними поділилися 20 відомих експертів викладацької та бізнесової спільнот, практики фермерських господарств, кооперативів і об’єднаних територіальних громад, представники торговельних мереж та компаній, які є споживачами фермерської продукції. Фахівці «Corteva Agriscience» приєдналися до тренерського складу, поділившись з учасницями передовим досвідом світових аграрних інновацій, фінансових рішень і знаннями з розвитку ділових навичок лідерів.

Другою частиною програми стало змагання за грантові кошти на підтримку продовольчої безпеки громад. Згідно з умовами конкурсу, гранти мали отримати три найкращі проекти, проте з огляду на якість поданих пропозицій, їхню соціальну значущість і конкурентоспроможність, а також прагнучи підтримати ініціативи жінок-фермерок, спрямовані на покращення продовольчої безпеки громад, ініціатор програми — компанія «Corteva Agriscience» — ухвалила рішення про виділення додаткових ресурсів на гранти для іще двох кращих пректів.  

Перше місце та грант у розмірі 5 000 доларів отримала одеситка Віра Попаз із проектом для очищення води в Кубейській ОТГ — очисна споруда забезпечуватиме якісною питною водою територію 16 населених пунктів або близько 200 тисяч людей.

Друге місце та грант у розмірі 4 000 доларів отримали полтавка Марія Мосейчук  із проектом «Втілення міжнародних стандартів харчової безпеки у крафтових виробників меду», який передбачає створення цеху з викачування та переробки меду за міжнародними стандартами для власників навколишніх пасік і створення медового кооперативу з подальшим забезпеченням продуктами бджільництва місцевого дитячого садка й літніх людей, а також власниці ферми на Прикарпатті Катерина Лісова та Катерина Ільків із проектом «Відродження фермерства в Карпатах», до якого планується залучити селян, котрі також займатимуться козівництвом та виробництвом козячих сирів для розвитку регіону та залучення туристів.

Третє місце та грант у розмірі 3 000 доларів розділили Тетяна Страмнова з проектом «Контактна ферма «Коза Амальтея», що передбачає соціальну адаптацію дітей з аутизмом, та Еріка Шапочка з проектом «Мобільна спецслужба допомоги саду «Захисники рослин», у межах якого спеціальна мобільна бригада допомагатиме фермерам доцільно використовувати засоби захисту рослин, утилізувати тару та в перспективі дасть змогу покращити на 25% якість і безпечність продукції й урожайність дерев у садах. 

«Жінка — це уособлення життя та розвитку. А жінка, яка займається підприємництвом і проживає в селі, — це не лише берегиня і газдиня, а ще й рушій для інновацій, започаткування нового і трансформації наявного на краще. Саме тому вона обирає такий непростий шлях — підприємництво — і вміло поєднує його зі створенням добробуту громади, її об’єднанням та соціальним піклуванням», — заявила на церемонії нагородження директорка Департаменту аграрної політики Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Олена Альшанова.

Підтримка проектів фермерок дуже важлива в контексті сталого розвитку місцевих громад та дає змогу забезпечувати розвиток регіону, впевнена координатор програми «TalentA», менеджер із корпоративних комунікацій компанії «Corteva Agriscience» в Центральній та Східній Європі Анна Бабіч. «Саме жінки є основою громад, саме завдяки їхній щоденній кропіткій праці в сільській місцевості розвиваються нові проекти, створюються можливості для розвитку. Але, на жаль, у багатьох країнах становище жінки ще не є цілком рівноправним, тому ми в «Corteva Agriscience» вважаємо, що варто приділяти особливу увагу їхній підтримці. Це відповідає нашим корпоративним Цілям сталого розвитку-2030, адже підтримка жінок — це підтримка громад, громади ж є основою процвітання країни, а значить, кожного з нас», — запевнила Анна. 

39-річна Марія Мосейчук уже 15 років очолює гуртову компанію з виробництва засобів побутової хімії та виховує трьох дітей. Ще два роки тому жінка майже не розбиралася в агробізнесі, але тепер володіє 50 вуликами та прагне створити бджолиний кооператив у селі Гуньки Кременчуцького району. «Завдяки програмі «TalentA» моя далека мрія стала чітким, струнким, прорахованим,  прописаним проектом — і я вже почала його реалізовувати. Ми поступово вибудовуємо свій кооператив: вже провели перші зустрічі, обговорили плани. Тож все у нас вийде. Особливо приємно, що серед майбутніх кооператорів — люди різного віку: від 30-ти до 80-ти, нас об'єднує спільна справа, яка й стане запорукою нашого розвитку. Тут я знайшла друзів та однодумців, а це дорогого варте! Дякую компанії «Corteva Agriscience» та усім, хто віддав стільки знань, часу, енергії кожній з учасниць!» — заявила вона.

Програма «TalentA» заснована з ініціативи та коштом компанії «Corteva Agriscience», а також за підтримки Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Фонду ООН у галузі народонаселення, центру «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності», Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) та громадської організації «Всеук-раїнська рада жінок-фермерів». Медіа-партнери програми: генеральний медіа-партнер — журнал «Зерно», спеціальний медіа-партнер — інформаційне аграрне агентство Agravery.com, діловий медіа-партнер — журнал «Бізнес», «онлайн»-медіа-партнер — проект «Економічна правда». Для отримання додаткової інформації відвідайте сайт: www.talenta.org.ua, а також слідкуйте за перебігом програми «TalentA» у «Facebook».

Довідково

«Corteva Agriscience» — це публічна, глобальна, винятково сільськогосподарська компанія, яка надає фермерам у всьому світі найповніше портфоліо в галузі, включаючи збалансований та різноманітний вибір насіння, засобів захисту сільськогосподарських культур та цифрові рішення, орієнтовані на максимізацію продуктивності праці для підвищення врожайності та рентабельності. Будучи представленою одними з найвідоміших брендів у сільському господарстві та маючи провідний у галузі портфель продуктів та технологій, що мають значні можливості для зростання, компанія прагне працювати із зацікавленими сторонами всієї продовольчої системи, виконуючи своє зобов’язання — збагачувати життя тих, хто виробляє, та тих, хто споживає, забезпечуючи розвиток майбутніх поколінь. «Corteva Agriscience» стала незалежною публічною компанією 1 червня 2019 року, до цього була сільськогосподарським підрозділом компанії «DowDuPont». Більш детальну інформацію можна знайти на сайті: www.corteva.com.ua.

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 15 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Pjhsct.

calcitriol pills <a href="https://rocaltrtn.com/">rocaltrol 0.25mg brand</a> calcitriol 0.25mg cost