«Олімп талантів» — «онлайн»-фестиваль, що народився на карантині

Зліва направо: голова журі Герман Юрченко,  член журі Тетяна Садохіна та організатор фестивалю Євген Присяжнюк.
 

Таку несподівану й незнану раніше річ, як карантин більшість людей переживають важко. Одні — впадають у сплячку й апатію, інші — від нудьги рахують зерна рису в пакеті, хтось більше часу присвячує хобі чи читанню, просиджує в соцмережах або придумує собі нові заняття. Найважче, напевне, людям публічним, особливо артистам. Тому хтось на сцену перетворює власну квартиру, даючи «онлайн» навіть цілі концерти. Але й це не межа. Нещодавно в Полтаві провели повноцінний фестиваль — І відкритий регіональний «онлайн»-конкурс мистецтв «Олімп талантів». Одним із його організаторів виступив невгамовний голова Полтавського відділення національної Всеукраїнської музичної спілки — народний артист України Герман Юрченко. 

— Германе Юрійовичу, таки не змогли на карантині без діла? — запитали ми в митця й педагога.

— Творчі люди не можуть без творчості. Перебувати в чотирьох стінах, ходити з кутка в куток — нестерпно. Хоча я й використовую цей вільний час для читання, підготовки до лекцій в університеті, вивчення української мови тощо. Але люди, пов’язані зі сценою, без неї справді не можуть — вона як еліксир здоров’я. Тому й шукають способи явити свою творчість світу: музиканти грають концерти на дахах, співають зі своїх балконів тощо. Будь-яка хвороба відступає з перших хвилин, щойно артист виходить на сцену. Це вже доведено. Якщо говорити про нашу команду, яка багато років займається організацією й проведенням фестивалів, то, зрозуміло, ми теж почали шукати нові можливості в умовах, що склалися. Адже весною планували провести великий фестиваль, у якому були зацікавлені й артисти, і люди, які підтримують творчість. Наприклад, відомий забудовник, мабуть, найпопулярнішого нині в Полтаві мікрорайону Садовий Сергій Іващенко, який відчуває мистецтво так само тонко, як і знається на будівельних нюансах. Тому Євген Присяжнюк — мій заступник у музичній спілці й керівник академії мистецтв «Golden Sound» — вирішив провести перший «онлайн»-фестиваль і назвав його «Олімп талантів». Цю ідею підтримали в полтавському відділенні Фонду культури, обласному Центрі народної творчості, методичному кабінеті департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації. До участі у фестивалі ми запросили усіх охочих.

— Як відбувався сам процес?

— Учасники з усієї країни надсилали на електронну адресу музичної спілки відеозаписи своїх виступів, а журі передивлялося їх і виставляло свої оцінки за 20-бальною шкалою, і таким чином визначали переможців.

— Звідки і скільки учасників взяли участь у конкурсі «Олімп талантів» та хто був у журі?

— Майже 60 учасників з усієї України запропонували на конкурс понад сто номерів. Представлені були усі можливі жанри, окрім циркового мистецтва. Участь у нинішньому фестивалі взяли переважно діти, хоча вікових обмежень ми не ставили. Журі складалося із семи осіб. Від Полтави в його складі були я і співачка Тетяна Садохіна, від Львова — відомий скрипаль Остап Шутко, а також музиканти й хореографи з Одеси та Львова.

— Як нагороджували переможців?

— Спочатку ми провели «он-лайн» оголошення переможців, зібравшись на відеоконференцію з усіма членами журі. Також провели детальний аналіз номерів, адже конкурсантам дуже важливо не лише отримати нагороду чи диплом, а й послухати професійну критику свого виступу. А потім переможцям і учасникам відправили дипломи, кубки і навіть Гран-прі з допомогою «Нової пошти». Прикметно, що дипломи були виписані також педагогам і художнім керівникам колективів, які допомагали учасникам готуватися до конкурсу. 

До речі, виступи учасників, а також коментарі членів журі можна переглянути на сторінці Полтавського обласного відділення Національної Всеукраїнської музичної спілки у «Facebook». 

— Здається, перший фестиваль «Олімп талантів» мав великий резонанс…

— Так, настільки великий, що вже 20—22 травня ми проведемо «Олімп талантів-2». Вже надходить багато заявок на участь у ньому. Зазначу, що після завершення карантину ми проведемо великі гала-концерти у Палаці дозвілля «Листопад», де найкращі учасники фестивалів виступатимуть вдень перед школярами, а ввечері — перед дорослими. 

А ще перший фестиваль спонукав нас записати серію лекцій «Школа виховання». Багатьом сподобався мій виступ перед педагогами і батьками, під час якого я провів детальний аналіз кожного виступу. Особливо приділив увагу ставленню батьків до занять музикою чи іншим видом мистецтва їхньою дитиною. Дуже важливо зберігати аромат мистецтва у своєму домі. Дитина повинна розуміти й відчувати, що батькам цікаві її заняття й успіхи, які вона робить, граючи на фортепіано, скрипці чи іншому інструменті, у хореографії, живописі тощо.

— Чи можна сказати, що «Школа виховання» — це продовження «Уроків доброти» у режимі «онлайн»?

— Певною мірою так, але «Школа виховання» буде розрахована більше на батьків. Найголовніший посил для них буде наступним: як говорив Козьма Прутков, певна річ нецікава не тому, що вона нецікава, а тому, що не входить в коло інте-ресів. Тому дуже важливо, щоб розвиток дитини по-справжньому входив у коло інтересів батьків. Адже, займаючись мистецтвом, маленький учень всотує в себе красу і віру, стає християнином. Навіть маленький художній чи музичний твір несе в собі багато добра і любові.

Нещодавно ми говорили з одним священиком про те, що без духовності людина фактично помирає, вона просто носить своє тіло. Тому ми вчимо і на своїх уроках, і на фестивалях насамперед мислити, вибудовувати кожну фразу, як маленьку «мізансцену». До речі, саме так писав свої твори Володимир Короленко. Піаністи мають навчитися вибудовувати свою гру, виходячи з думки. Вокалісти повинні не лише завчити слова, а проживати текст. Усе це дуже важливо для розвитку особистості. Тож ми раді, що наш перший «онлайн»-фестиваль має продовження. Усі разом ми робитимемо цей світ красивішим, добрішим і гармонійнішим.  

Оксана КЛОЧКО

«Вечірня Полтава»

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 24 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Djalph.

calcitriol 0.25mg us <a href="https://rocaltrtn.com/">buy calcitriol 0.25 mg</a> calcitriol uk