Медаль «за морожене м’ясо»: чому її так називали солдати вермахту і за що відзначали нею

«Східна медаль» вермахту.
 
Заклепки на чоботях принесли  німцям чимало клопоту.
 
Німецький кулеметник у зимовому камуфляжі.
 
Танки вермахту під Москвою. 1941 рік.
 

Коли Гітлер затівав бліцкриг на території Радянського Союзу, навряд чи він здогадувався, що десятки тисяч його солдатів опиняться у шпиталях не стільки від бойових поранень, скільки після зустрічі з міцними російськими морозами. Однак педантичні німці і таких перенесених тягот не залишили без нагороди. За зимову кампанію 1941—1942 років у СРСР солдати Третього рейху отримували окрему медаль, яку іронічно прозвали «за морожене м’ясо», повідомляє Novate.ru.

Варто зазначити, що і радянська армія чимало постраждала від аномального морозу: через обмороження з фронту відбуло 180 тисяч солдатів. Однак німці, які не звикли до суворої російської зими, втратили з цієї ж причини на 50 тисяч людей більше. Багато в чому такі цифри серед бійців вермахту пояснювалися тим, що вони збиралися закінчити свою «блискавичну війну» раніше, проте виявилися неготовими до настільки низьких температур.

Перші морози вдарили ще в листопаді 1941 року. На початку ж грудня, коли радянська армія перейшла від оборонної тактики до наступальної, термометр показував до 40 градусів нижче нуля, і ці цифри били по німцях не гірше військ СРСР. Замерзало все: від солдатів до зброї та військової техніки. Навіть танки «прилипали» до землі, і, щоб хоч якось розв’язати цю проблему, під днищем бронемашин розводили багаття. Не врятувалися від міцних морозів і поїзди, через що група армій «Центр» недоотримала понад половини спорядження.

Найбільше німецькі солдати мучилися зі своїм взуттям. Чоботи й черевики в рейху підбивали металевими заклепками, а ті промерзали на холоді й морозили ноги. А ось червоноармійцям пощастило дужче: вони отримували чоботи на розмір більше, тому мали можливість утеплятися соломою або папером.

Усі ці муки на морозі під Москвою командування армії Третього рейху вирішило не залишати без уваги. У травні 1942 року було засновано спеціальну медаль за бої на сході, якою відзначали військовослужбовців вермахту, котрі без відпочинку воювали не менше 14 днів, і льотчиків люфтваффе, які 30 днів поспіль мали бойові вильоти. Називалася вона «Winterschlacht im Osten 1941/1942» (Зимова битва на сході). Але найчастіше «східна медаль» діставалася тим солдатам, які під час зимової кампанії 1941—1942 років в СРСР отримали обмороження, за що у вермахті її дотепно називали медаллю «за морожене м’ясо».

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 17 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Bowexg.

order calcitriol 0.25 mg generic <a href="https://rocaltrtn.com/">oral rocaltrol</a> order generic calcitriol